Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

SA Tallinna Haigla Arendus

SA Tallinna Haigla Arendus

Sihtasutus Tallinna Haigla Arendus on uue haiglahoone ehitamiseks ja haiglaorganisatsiooni loomiseks moodustatud haiglaarenduse üksus.

Tallinna haigla ehitamisega plaanitakse panna alus meditsiinilinnakule. Kavandatud on rajada haigla peahoone (brutopindala 170 000 m2, pikkus 310 m, laius 85 m, 7 maapealset ja 2 maa-alust korrust).
 
Kavandatavas Tallinna haiglas alustaksid ühise meeskonnana tööd seni eraldi haiglatena paljudes erinevates Tallinna piirkondade amortiseerunud ravikorpustes tegutsenud AS Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) ja AS Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH). Need haiglad koonduksid uue haiglahoone valmimisel ühtseks Tallinna haiglaks, samas jäävad linnaosades tegutsema ka piirkondlikud tervisekeskused.

Seniste ligi 20 Tallinnas eraldi asukohtades paikneva 40-60 aasta vanuse amortiseerunud hoone asemele kerkiks meditsiinilinnakusse esmalt haigla peahoone ja tulevikus rajataks meditsiinilinnaku alale veel teisi meditsiiniga seotud hooneid, nt esmatasandi tervisekeskus brutopinnaga ca 8500 m2.

Tallinna haigla rajamise ettevalmistusi alustati esimeste ekspertide toel juba 2015. Tallinna haigla funktsionaalse arengukava I ja II etapi dokumendid kinnitas Sotsiaalministeerium 2019 veebruaris. Haigla funktsionaalsel planeerimisel on osalenud sadu inimesi (eelkõige arstid ja insenerid). Funktsionaalne planeerimine tähendab seda, et arstide, inseneride ning haigla- ja tervishoiujuhtide koostöös määratakse senistele töömahtudele ja demograafilisele prognoosile tuginevalt haiglasse kavandatavad kliinilised erialad, osutatavate tervishoiuteenuste mahud, sh statsionaari ja ambulatoorse vastuvõtu põhinäitajad, haigla ruumide paiknemine ja jaotus erialade ja töökohtade kaupa; meditsiinitehnoloogia paiknemine, töötajate, patsientide, meditsiinitarvikute, ravimite jt materjalide transporditeed ning kogu haiglahoone logistika üldskeem.

Sihtasutus asutati 02.05.2022 lähtudes 2019 sõlmitud Eesti Vabariigi ja Tallinna linna koostööleppest Tallinna haigla asutamise ettevalmistamiseks. Tallinna haigla rajamisel arvestati riigi pikaajalist arengustrateegiat „Eesti 2035“ ja 2021. aastal Euroopa Liidu Nõukogu otsusega kinnitatud „Eesti taaste- ja vastupidavuskava“.

[Info seisuga 31.05.2022]

 
SA Tallinna Haigla Arendus arengukava

Viimati muudetud 15.12.2022