Tahate soodsama hinnaga juustu osta. Milline neist on odavam - kas 200-grammine pakk hinnaga 1.80 eurot või 250-grammine hinnaga 1.90 eurot? Pikemalt...
Kas oled kaupluses valikuid tehes märganud, mis on kauba kilo või liitri hind? Näiteks milline pesuvahend on kõige soodsama hinnaga? Kas soodsam on sama pesugeel 1,1 l pakendis hinnaga 7.99 või 2,2 l pakendis hinnaga 13.99? Mida tuleks võrrelda, et teha soodsam valik ja säästa raha?
Tallinna tarbijakaitse osakond kontrollis 2024. aasta lõpus hinna avaldamisele kehtivate nõuete täitmist Tallinna kauplustes. Järelevalvet teostati kokku 56 müügikohas (20 mänguasja-, 15 elektroonika- ja 21 jaekaupluses). Paikvaatlustel kontrolliti, kas kauplustes on kauba müügihind ja ühikuhind avaldatud selgelt loetaval ning tarbijale arusaadaval ja kergesti märgataval viisil.