12.–15. juunini Linnahalli ümbruses toimunud linnaruumifestival tõi fookusesse linnaruumi elavdamise ja pakkus eri vanuses huvilistele võimalusi osa saada ekskursioonidest, töötubadest, kontsertidest, öökinost ja ruumieksperimentidest. Festivali tänavune teema keskendus kasutamata ruumi ja vahekasutuse potentsiaalile.
Tallinn korraldab tänavu 12.- 15. juunini Linnahalli ümbritseval alal taas linnaruumifestivali. Festivali seekordseks fookuseks on linnaruumi kasutamise potentsiaal.
Tallinn on jõudnud uue arenguetapini, astudes esmakordselt maailma 50 mõjukaima idufirma ökosüsteemiga linna sekka. StartupBlinki 2025. aasta ülemaailmse raporti kohaselt asub Eesti pealinn nüüd auväärsel 49. kohal, tõustes aastaga kuus positsiooni.
Tallinn soovib rajada Lasnamäe, Kesklinna ja Pirita piiril kulgevale paeklindile ligi üheksa kilomeetri pikkuse katkematu pargiala. Praegu on käimas ideekorje, mille käigus kohalikud elanikud ja teised huvilised saavad oma mõtetega panustada klindiala tuleviku loomisse. Seni laekunud ideedes rõhutatakse turvalisust ja ligipääsetavust.
4. veebruaril avati Ülemiste keskuses pop-up-näitus Lasnamäe veerul asuvatest Tallinna sihi ülemisest ja alumisest tuletornist. Eesti Meremuuseumi ja Lasnamäe Muuseumi projekti koostöös valminud näitus „Lasnamäe märgutuled. Tallinna tuletornide lugu“ on külastajatele tasuta.
Mittetulundusühingud ja sihtasutused saavad taotleda keskkonnahariduslike tegevuste läbiviimiseks Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametilt projektitoetust, taotlusvoor kestab kuni 1. märtsini 2022.
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti välja antud raamat „Tallinna pargid ja haljasalad“ sai kõrge tunnustuse Eesti arhitektuuripreemiate konkursil – see valiti Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemia laureaadiks 2021. Tallinna sadama Vanasadama kruiisiterminal noppis kaksikvõidu – Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemia ja Eesti Arhitektide Liidu arhitekti aastapreemia.