22. aprillil 2025 kell 13.30–15.30 kogunesid Tallinna kesklinna lasteaedade juhid, õppejuhid, eripedagoogid ja töögruppide eestvedajad Kaasamiskeskuses Avalinn, et otsida vastust küsimusele: milline on nutika haridusjuhi roll tehnoloogiliselt ja sotsiaalselt muutuvas ajas?
Tallinna linnaplaneerimise ametis viimase kahe aasta jooksul tehtud töökorralduslikud muudatused on kiirendanud planeeringute menetlemist. Selle aasta esimeses kvartalis on Tallinna linn teinud otsused 20 planeeringu osas, mis on kaks korda rohkem kui 2024. aastal ja neli korda rohkem kui 2023. aastal samal perioodil.
Robotid õpetavad lapsi loovalt lahendama ülesandeid ning arendavad süsteemset ja ruumilist mõtlemist. Robotitega tegutsedes on lapsel võimalik õppida konstrueerimist jooniste järgi, esmast programmeerimist ning hakata mõtlema käike ette.
Tallinna ettevõtlusvaldkonna prioriteetideks eelmisel aastal oli COVID-19 piirangute tõttu kannatada saanud ettevõtjate toetamine. Sellele lisaks algatas linn erinevaid ringmajanduse projekte.
„Linn jätkas aasta vältel koroonaviiruse tõttu kannatada saanud ja turismile suunatud ettevõtjate toetamist suunatud abimeetmete pakettidega. Seda eeskätt vanalinnas rendisoodustuste andmisega linna pindadel. See toetusmeede jätkub ka tuleval aastal jaanuarist aprillini,“ selgitas abilinnapea Joosep Vimm.
Tallinna linn kavatseb osaleda Euroopa Sotsiaalfondi välisprojektis, kus rakendatakse vabatahtlike kaasamise koostöömudelit, misläbi pakutakse rohkem tuge üksi elavatele eakatele ja erivajadustega inimestele. Vabatahtlikke kaasamine on täiendavaks ressursiks olemasolevatele sotsiaalteenustele.
Tallinn käivitab alates märtsist paljudes maailma linnades levinud tava, kus iga kuu esimesel pühapäeval on külastajatele muuseumisse sissepääs tasuta.
Tallinna Perekonnaseisuametis sõlmiti eelmisel aastal 2305 abielu, vanim peigmees oli 85- ja vanim pruut 74-aastane. Populaarseimad kuud abiellumiseks olid juuli ja august, mil mõlemal sõlmiti ligi 360 abielu.