Alates sellest kevadest on Tallinnas tööl loodusvaht, kelle ülesandeks on teha heakorra- ja haljastustöid kohalikel kaitsealadel ja Paljassaare hoiualal ning taastada ja hooldada niite.
Keskkonnamatkadel rannikualadel saad rohkem teada inimtegevuse mõjust keskkonnale ja kliimamuutustele, samuti koristatakse koos rannaala. Matkad on tasuta.
Tallinn toetab sel aastal 39 kogukonnaaia ja 95 õppeaia rajamist või arendamist ning 10 linnaaianduse projekti kogusummas 343 880 eurot. Linnaaiad ja nendega seotud projektid aitavad inimestel kasvatada söödavaid taimi, õppida loodust hoidma ja muuta linna elurikkamaks ning rohelisemaks.
Tallinn sulgeb 4. aprillist kuni 2. maini ajavahemikus kell 21.00-05.00 Astangu tänava (lõigul Astangu 1-19) liiklusele, et tagada konnadele ohutu rändetee tiikidesse kudema.
Tallinna linn esitas taotluse, et saada Mission Zero Academy (MiZA) jäätmeteta majandamise sertifikaadiga kandidaatlinnaks ning on sellega ühtlasi esimene Eesti linn, kes sertifitseerimisprogrammiga liitub.
Tallinna Ringmajanduskeskuse Rahumäe ja Pärnamäe jäätmejaamadesse on paigaldatud uued korduskasutuskonteinerid, mis võimaldavad inimestel kasutuskõlblikke esemeid ära anda ja leida. Selline lahendus on juba edukalt kasutusel Paljassaare ja Pääsküla jäätmejaamades ning Lilleküla ringmajanduskeskuses, kus see on osutunud väga populaarseks. Seetõttu otsustati võrgustikku laiendada, et pakkuda linlastele rohkem võimalusi asjade eluea pikendamiseks.
Täna asetatakse nurgakivi Lasnamäe ringmajanduskeskuse hoonele, mis hakkab elanikele pakkuma võimalust mugavalt jäätmetest vabaneda, esemeid parandada ja neid uuesti kasutada. Keskus toetab linna sihipärast liikumist tõhusa jäätmemajanduse suunas, kus väärtustatakse ressursside säästlikku kasutust ja jäätmetekke vähendamist. Keskuse avamine toimub 2026. aastal.
Paljassaare jäätmejaama Tallinnas (Paljassaare põik 5) rajatakse lisaks korduskasutusruumidele ka puiduparandustöökoda. Sellega järgib jäätmejaam üha enam ringmajanduse põhimõtteid ning on keskkonnahoidlikum ja kliendisõbralikum.
Tallinna linnal on valminud välisõhus leviva müra ehk keskkonnamüra vähendamise tegevuskava. Linnal on seaduse järgi kohustus vähendada üle normtaseme ulatuvat müra avalikus ruumis, et tagada inimestele tervislik elukeskkond. Lisaks on oluline, et müra ei pärsiks majandustegevust.